Na majówkę pomysłów kilka

Już pojutrze zaczyna się mój ulubiony długi weekend. Majówka. Rozpoczęcie sezonu grillowego, pierwsze cieplejsze wieczory spędzone na wolnym powietrzu i perspektywa kilku dni, które pozwolą nam odpocząć. Dodatkowo dookoła jest już dość zielono i wiosennie. Nie masz jeszcze planów? Sprawdź moje pomysły na majówkę! 

Przede wszystkim nie spędź jej ze smartphonem w ręku. 

Wczoraj wieczorem trochę się przeraziłem. Jak donosi mój iphone, w ubiegłym tygodniu spędzałem średnio 5 godzin dziennie wpatrując się w ekran telefonu. Trochę strasznie. Przede wszystkim dlatego, że całkowicie nie zdawałem sobie z tego sprawy. Teraz, w weekend mam zamiar ograniczyć korzystanie z telefonu do minimum, a zamiast tego przeczytać książkę, pogadać ze znajomymi i po prostu odpocząć. Zapomnij o służbowym mailu i telefonie (najlepiej schowaj je głęboko w szufladzie i zapomnij o nich do 6.05)

Wyrwij się z miasta. 

Zmiana otoczenia zawsze robi dobrze. Zbierz znajomych, wynajmijcie jakąś przyjemną daczę w niewielkiej miejscowości i cieszcie się swoim towarzystwem. Wiem, że w zabieganym świecie ciężko Wam zgrać kalendarze, dlatego wykorzystajcie ten czas, wyjeźdźcie razem i bawcie się dobrze. Połaźcie po lesie, wspólnie pomilczcie a wieczorem posiedźcie przy grillu. A jeśli nie możesz już niczego znaleźć to sprawdź, dokąd prowadzą ścieżki rowerowe!

Nadrób zaległości książkowe.

Nie wiem jak Wy, ale u mnie sterta książek do przeczytania rośnie. Majówka jest idealnym czasem na to, żeby zabrać się za lekturę. Jeśli pogoda tylko na to pozwoli, weźcie ze sobą książkę na spacer do parku czy rozłóżcie się wygodnie na leżaku i w promieniach słońca połykajcie kolejne strony powieści ulubionego autora. A jeśli będzie padać? Cóż, na kanapie może być równie miło!

Spróbuj czegoś nowego. 

Te kilka wolnych dni jest świetną okazją to zrobienia czegoś, czego jeszcze nie robiłeś. Przygotuj nową potrawę, na której przygotowanie nie masz zazwyczaj czasu.  Nie jeździłeś nigdy na rolkach, ale chciałbyś się nauczyć? Właśnie nadszedł ten czas! A może pod choinką znalazłeś zestaw domowego barmana, który jeszcze czeka na odpakowanie? Wykorzystaj go, zaproś znajomych i wspólnie przygotujcie ulubione drinki!

Sprawdź co dzieje się w mieście.

Koncerty, wystawy, spektakle w plenerze czy kino na wolnym powietrzu. Jeśli poszperasz trochę w internecie, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Wiele takich opcji jest darmowych, więc majówka spędzona w mieście może wyjść naprawdę budżetowo. Dobrym pomysłem jest również piknik. Zbierz znajomych, przygotujcie fajny finger food i spędźcie miło czas. 

Wyśpij się. 

Jeśli, tak jak ja, jesteś śpiochem albo ostatnio nie dosypiasz – wyśpij się! Czasami takie leniwe dni, kiedy budzisz się późno, a potem spędzasz dzień w łóżku nadrabiając serialowe zaległości czasami są potrzebne. Jeśli czujesz, że potrzebujesz takiego resetu to właśnie znalazłeś idealny moment. 

Piknik ze znajomymi może umilić majówkę spędzoną w mieście.

A jakie są Wasze pomysły na majówkę? Nie zapomnijcie, żeby się nawadniać!

Please follow and like us:
error

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *