Jak dobrze zacząć tydzień?

Poniedziałki potrafią być ciężkie, prawda? Ten dzisiejszy to już piętnasty w tym roku, a przed nami zostało jeszcze ok. czterdziestu. Powinniśmy je zacząć naprawdę dobrze, żeby pozytywna energia towarzyszyła nam do końca tygodnia. Łatwo mówić, ciężej zrobić? Niekoniecznie. Przeczytaj moje rady, które sam staram wprowadzać się w życie!  Co robić, żeby dobrze zacząć tydzień?

  • Nawadniaj się! 

Jeśli tak samo jak ja, wypiłeś lub wypiłaś nieco więcej w weekend, warto zadbać o odpowiednie nawodnienie! Nie chcesz przecież wejść w nowy tydzień na sucho, prawda? Już w niedziele zadbaj o odpowiednią ilość płynów – pij dużo wody, zielonej herbaty lub przygotuj domowy izotonik. Nie tylko lepiej się wyśpisz, ale też o wiele łatwiej Ci się wstanie. 

  • Wyśpij się!

W niedzielny wieczór zajmij się relaksem. Rozciągnij się, weź ciepły prysznic lub gorącą kąpiel, poczytaj książkę i połóż się spać o rozsądnej porze. Pamiętaj też, żeby dobrze wywietrzyć przed snem sypialnię! Potem załóż ulubioną piżamę, nastaw budzik i zanurz się w sen. 

  • Zacznij dzień od pożywnego śniadania!

Żeby dobrze wejść w nowy dzień, naprawdę przyda Ci się dawka dobrych kalorii. Sama kawa i papieros nie będą dobrym pomysłem! Zadbaj o to, żeby śniadanie było nie tylko smaczne, ale żeby też dobrze wyglądało! Będzie ci się przyjemniej jadło. Brakuje Ci pomysłu? Spróbuj nocnej owsianki! Przygotuj ją w niedzielę wieczorem, a będziesz mógł pospać trochę dłużej! A jeśli nie przepadasz za owsianką to kromka dobrego, pełnoziarnistego pieczywa z awokado i jajkiem też zrobi robotę. 

  • Włącz swoją ulubioną playlistę!

Obudziłeś się już, ale ciężko jest ci zwlec się z wyra? Odpal energetyczną playlistę! Oczywiście możesz stworzyć swoją, ale na pewno znajdziesz niezłe gotowce na Spotify czy Tidal’u. Po przesłuchaniu pierwszej piosenki na pewno będzie ci łatwiej podnieść się z łóżka!

  • Kawa i prasówka

Ja osobiście nie lubię się spieszyć w poniedziałkowe poranki. Po prysznicu (tym razem chłodniejszym) i śniadaniu polecam Ci poświęcenie piętnastu minut na kawę i prasówkę. Rozsiądź się wygodnie w fotelu i daj sobie chwilę. 

  • Uśmiechaj się!

Do ludzi, do siebie, do telefonu. Po prostu się uśmiechaj!

  • Zaplanuj sobie tydzień. 

O wiele łatwiej będzie Ci dobre wejść w nowy tydzień, kiedy dobrze go sobie zaplanujesz. Będziesz wiedzieć, czego się spodziewać, na co potrzebujesz więcej czasu lub co może Cię zaskoczyć. Nie zapomnij o czymś przyjemnym: wyjście do kina czy spotkanie z przyjaciółmi pozwolą Ci oderwać się trochę od codziennych problemów. Ja zazwyczaj swój tydzień planuje w piątek.

I co? Nie wydaje się to takie trudne, prawda? Ja rozumiem, że czasami ciężko nie wrzucić kolejnej drzemki w budziku, ale moje porady mogą Wam pomóc dobrze zacząć tydzień. Dajcie znać, jakie są Wasze patenty! 

Please follow and like us:
error

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *